HAKKIMIZDA

Hırdavatçılık sektöründe dört kuşaktır hizmet veren Kırmak Makine’nin tarihi 1928 yılında İsmail Kırat’ın cam ve nalburiye ticaretine atılmasıyla başladı. Kırk yıl boyunca Elazığ ve İskenderun’da sürdürdüğü ticareti 1968 yılında oğlu Mahmut Kırat’a devretti.

1978 yılına kadar Elazığ’da işlerine devam eden Mahmut Kırat, 9 Ocak 1978 tarihinde İstanbul’da KIRMAK MAKİNE PAZ. AŞ. yi kurarak ithalata adım attı.

Bu yıllarda Mahmut Kırat’ın oğlu Hüseyin Kırat da iş hayatına atılmıştı. İthalata başlanan ilk yılları babasıyla birlikte sırtlanan Hüseyin Kırat, sonrasında tahsilini tamamlayan kardeşi Mustafa Kırat’ın da 1994 yılında Kırmak Makine bünyesine katılmasıyla işlerini belirli bir ivme ile büyütüp bugüne kadar piyasadaki güvenilirliklerini koruyarak geldiler. 2012 yılında Hüseyin Kırat'ın oğlu Sinan Kırat'ın ve hemen ardından 2014 yılında da Hüseyin KIRAT'ın kızı Selin KIRAT'ın şirket bünyesine katılmasıyla Kırmak Makine 4. kuşağıyla dinamik bir şekilde yoluna devam ediyor.

Uluslararası pazarlarda güçlü bir alıcı olan Kırmak Makine uzun yılların verdiği bilgi birikimi ve tecrübesi ile ulusal pazara kaliteli ürünleri en makul fiyatlarla sunmayı kendisine görev edinmiştir ve bu misyonla Türkiye genelindeki teknik hırdavat satıcısı bayilerinin kanalı ile sanayimizin ve sanatkarımızın kalkınmasına katkıda bulmaktadır.